Попри нещодавнє підвищення тарифів на електроенергію, українські споживачі можуть не побачити значних змін у своїх платіжках за липень. Це обумовлено частими відключеннями електропостачання, які впливають на загальний обсяг споживаної енергії, пише NexPress. Зазвичай світло відсутнє до 12 годин на день, що суттєво знижує використання електроенергії. Таким чином, примусова економія може компенсувати вплив підвищених тарифів.
За словами Геннадія Рябцева, директора спеціальних проєктів у НТЦ “Психея”, підвищення тарифів на електроенергію, яке відбулося в червні, не обов’язково призведе до збільшення сум у платіжках. Нова ціна на електроенергію складає 4,32 грн за кіловат-годину, що значно перевищує попередні тарифи. Міністерство енергетики України попереджає, що середній платіж може зрости на 285 гривень, але реальні рахунки можуть не відображати цього підвищення через часті відключення світла.
Геннадій Рябцев зазначив, що відсутність електроенергії до 12 годин на день суттєво впливає на споживання. Люди просто не можуть використовувати електроприлади під час відключень, що призводить до зниження загального обсягу споживання. Він також підкреслив, що споживання електроенергії варіюється серед різних домогосподарств. Наприклад, деякі його знайомі зазначили, що їхнє споживання зменшилось удвічі.
Ситуація зі споживанням електроенергії може відрізнятися у різних домогосподарствах. Наприклад, в одному домогосподарстві споживання могло знизитись вдвічі, тоді як в іншому ситуація могла залишитися майже незмінною. Таким чином, вплив відключень та нових тарифів не буде однаковим для всіх споживачів.
Загалом, з урахуванням обмеженого доступу до електроенергії, липневі платіжки можуть залишитися на тому ж рівні, що й до підвищення тарифів. Це означає, що попри підвищення цін на електроенергію, реальні витрати українців на світло можуть залишитись стабільними або навіть знизитись завдяки вимушеній економії через відключення електроенергії.