Site icon NexPress

Чому дитина раптом відмовляється від грудного вигодовування і як це виправити?

Часто мами уявляють грудне вигодовування як гармонійний і затишний момент, коли дитина спокійно їсть на руках, пише сайт NexPress. У найкращому випадку це відбувається без болю та сліз, так часто і так довго, як це необхідно дитині.

Але може настати момент, коли немовля відмовляється брати груди, плаче, відвертається і категорично не хоче їсти. Такі періоди називають «кризисом у грудному вигодовуванні». Багато немовлят, які годуються грудьми, переживають такі етапи, і вони не повинні стати причиною припинення лактації, адже зазвичай ці моменти проходять після усунення їх причини.

Кризис у грудному вигодовуванні зазвичай відзначається як відмова дитини до 1 року від грудного годування, і його можна сплутати зі спробою відлучення. Проте відмінність полягає в тому, що дитина протестує і відмовляється від грудей, залишаючись при цьому нещасною і відчуваючи дискомфорт від відсутності годування.

Такий кризис є дуже стресовим для мами. Часто вона вважає, що дитина реагує на неї особисто, а не на сам процес годування. Також можуть виникнути побоювання, що з молоком щось не так або що воно не є повноцінною їжею для дитини. Це одна з причин раннього припинення лактації. У цей період важливо, щоб мама отримала підтримку, продовжувала спроби годування та була добре поінформована про можливі причини і шляхи їх вирішення.

Причини відмови від годування, пов’язані з дитиною, можуть включати: закладеність носа, прорізування зубів, рефлюкс, біль після вакцинації, травми мозку, тимчасове розлучення з мамою. Із дорослішанням дитина може легше відволікатися і ставати дуже активною, що заважає їй зосередитися на годуванні. Інфекції у вухах, носі чи горлі, які спричиняють дискомфорт і біль, теж можуть ускладнювати процес. Серед інших причин – активний герпес, травми обличчя, коліки, алергії або звикання до пляшечки.

Причини труднощів у грудному вигодовуванні, що пов’язані з мамою, можуть включати зміну запаху тіла через використання нових парфумів, гелів для душу, мила, пральних порошків. Суттєвими факторами змін смаку, складу і кількості молока можуть стати стрес, харчування, менструальний цикл, прийом ліків, запальні процеси у грудях.

Кількість молока також може бути причиною відмови від годування. Проблемою може стати як зменшення його кількості, так і надмірне вироблення.

У багатьох випадках кризис у грудному вигодовуванні виникає через комбінацію зазначених причин або може залишатися незрозумілим. Важливо, щоб мама була терплячою та наполегливою у спробах повернути дитину до грудного вигодовування. У разі травм або інфекцій обов’язково слід звернутися до лікаря для вирішення цих станів.

Основними кроками для подолання кризису є:

Якщо кризис затягується, це може бути сигналом до завершення годування. Для кожної пари мама-дитина цей момент настає у свій час, і важливо прийняти його з належним розумінням і перейти до наступного етапу харчування.

Читайте також як зрозуміти, що у вас зневоднення?

Exit mobile version