Як дельфіни та кити отримують воду: природні адаптації до життя в солоному океані

Як дельфіни та кити отримують воду: природні адаптації до життя в солоному океані

Чи замислювалися ви над тим, як дельфіни та інші морські ссавці отримують прісну воду, якщо вони все своє життя проводять у солоному середовищі? Про це повідомляє Nexpress.

Здається, природа зіграла з ними злий жарт: вони оточені водою, але її споживання, навпаки, призведе до зневоднення та навіть загибелі.

У риб, які живуть у морі, є певна адаптація до цього — частина солі, що потрапляє в їхній організм з морською водою, опріснюється у зябрах. Надлишок солі виходить разом з сечею, хоча риби також відчувають деякі незручності від постійного осмосу, адже вода через шкіру постійно витягується із їхнього організму.

А ось для дельфінів та китів ситуація зовсім інша. Вони не мають зябер і дихають повітрям, тому не можуть безпосередньо впоратися з великими кількостями солі, що потрапляють з морської води в організм. Тому вони не можуть пити солону воду, оскільки це привело б до зневоднення.

Натомість морські ссавці отримують всю вологу з їжі — риб, кальмарів і планктону. Вміст води в їхній їжі може досягати до 89%, що дозволяє їм підтримувати необхідний рівень гідратації. Крім того, вони використовують ще один спосіб поповнення запасів води — окислення жирів у процесі метаболізму. Це схоже на стратегію верблюдів, які можуть обходитися без води до 8 днів, накопичуючи рідину у своїх горбах.

Щоб економити вологу, дельфіни та кити значно знижують виділення поту та інших рідин, адже вони не можуть дозволити собі витрачати воду без необхідності. Крім того, вони намагаються жити в холодних районах, щоб уникати додаткової втрати вологи.

Отже, хоча ці величезні морські ссавці постійно перебувають у солоному океані, природа дала їм механізми, що дозволяють отримувати необхідну кількість води з їжі та в процесі метаболізму, що є надзвичайно ефективними у боротьбі з проблемою зневоднення.

Нагадаємо, раніше повідомлялося про те, навіщо восьминогам три серця та дев’ять мізків: дивовижні факти про мешканців океану.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *