Група американських науковців провела дослідження, результати якого показали, що процес старіння не відбувається рівномірно, а має два періоди значного прискорення.
Про це повідомляє Nexpress із посиланням на The Guardian.
У експерименті взяли участь 108 добровольців віком від 25 до 75 років. Під час спостережень фахівці виявили дві «хвилі», у межах яких фізіологічні зміни, пов’язані зі старінням, відбуваються значно інтенсивніше.
Ці вікові періоди були визначені приблизно у 44 та 60 років. Відкриття може допомогти пояснити, чому саме у цей час частіше виникають проблеми зі здоров’ям, зокрема захворювання опорно-рухового апарату та серцево-судинної системи.
«Середина сорокарічного віку — час суттєвих змін, як і початок шістдесятих», — зазначив професор Майкл Снайдер, генетик і керівник Центру геноміки та персоналізованої медицини Стенфордського університету.
Учасники дослідження регулярно здавали зразки крові, калу, а також мазки з рота та носа. Тривалість спостереження за кожною людиною варіювалася від одного до майже семи років, залежно від індивідуальних особливостей. Науковців особливо здивувало різке прискорення процесів старіння близько 44 років, оскільки спочатку припускали, що воно пов’язане з перименопаузою у жінок, яка могла вплинути на результати.
Однак зібрані дані довели, що аналогічні зміни відбуваються і у чоловіків того ж віку. Це свідчить про те, що, хоч менопауза та перименопауза справді сприяють змінам у жінок, існують і інші, більш важливі фактори, які впливають на процеси старіння як у чоловіків, так і у жінок.
Ще цікаво буде дізнатися, що відбувається з тілом, якщо довго сидіти в туалеті та чим загрожує небезпечна звичка.
Залишити відповідь